Tel.: 15 8722 033 / Email: sdsjanowlubelski@poczta.onet.pl

Aktualności

17
10/21

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po Parku Łazienkowskim obserwując piękno przyrody i architektury. Pierwszym punktem był Pałac na Wyspie który jest jednym z najcenniejszych polskich zabytków, Amfiteatr oraz Pałac Myślewicki.

Czytaj Więcej
13
10/21

Doświadczenie – Bakterie i mydło

Pod czujnym okiem pielęgniarki p. Grażynki, uczestnicy wykonali doświadczenie – brudnych rąk. Do misek została wlana woda a następnie posypaliśmy ją z wierzchu dość obficie pieprzem. Gdy zanurzyliśmy suche palce w wodzie, nic się nie działo – pieprz równomiernie pokrywał całą powierzchnię palców.

Czytaj Więcej
11
10/21

Muzyczne warsztaty teatralne „Język światła”

W dniu 11 października 2021r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim została przedstawiona inscenizacja pt. „Język Światła” w wykonaniu Pani Aleksandry Dudziak – Majdańskiej. Tematyka spektaklu była bardzo pozytywna, Pani Ola próbowała nauczyć uczestników ŚDS języka jakim powinni się porozumiewać, aby zdrowo i szczęśliwie żyć.

Czytaj Więcej
08
10/21

Trening umiejętności spędzania czasu wolnego – Filmoterapia

8 października br. – trening umiejętności spędzania czasu wolnego (filmoterapia) w pracowni umiejętności społecznych u Pani Agnieszki. Filmoterapia, która miała na celu naukę właściwego zachowania się podczas oglądania filmu; rozwój wyobraźni; rozwijanie umiejętności spojrzenia na siebie i swoje problemy przez pryzmat problemów bohaterów filmu.

Czytaj Więcej
07
10/21

Warsztaty kulinarne zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim

W dniu 6 października 2021 r. na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez panią Jadwigę oraz warsztaty teatralno – muzyczne, które poprowadziła pani Anna. Zostały one zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim w ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby”.

Czytaj Więcej
05
10/21

Prace w ogrodzie

Jesień w ogrodzie to osobliwy czas – niektórzy wygodnie rozsiadają się w domach, woląc jedynie patrzeć, jak ich ogród nabiera złotych barw. Inni decydują się zakasać rękawy i przygotować swój skrawek zieleni na nadejście zimy.

Czytaj Więcej
23
09/21

Poznajemy swój kraj – Polskę i stolicę Warszawę

„Poznajemy swój kraj – Polskę i stolicę Warszawę”. W dniu dzisiejszym w pracowni umiejętności społecznych wraz z Panią Agnieszką mieliśmy zajęcia o naszym pięknym kraju, a temat zajęć zrodził się w związku z naszym zbliżającym się wyjazdem/wycieczką do naszej stolicy – Warszawy.

Czytaj Więcej
22
09/21

Przedstawienie teatralne pt.: „Wszystkiemu co złe mówię nie”

Dziś w Środowiskowym Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim gościliśmy artystów grupy teatralnej z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Wszystkiemu co złe mówię nie”. Artyści w zabawnej inscenizacji ostrzegali przed różnymi niebezpieczeństwami, które spotkać mogą naszych podopiecznych, a także przed przejawami nieuświadomionych złych zachowań i ich skutków.

Czytaj Więcej
16
09/21

Ćwiczenia równoważne

Uczestnicy kształtują równowagę w zabawach i ćwiczeniach ruchowych. Zadaniem ćwiczeń było polepszenie automatycznych reakcji organizmu, które odpowiedzialne są za utrzymywanie równowagi oraz uzyskanie poprawy płynności i koordynacji ruchów.

Czytaj Więcej
15
09/21

Hipoterapia w Pszczelej Woli

Dnia 14.09.2021r. uczestnicy ŚDS uczestniczyli w hipoterapii w Pszczelej Woli. Nikomu uśmiech nie schodził z twarzy, a kontakt z koniem wywołał w nich bardzo pozytywne emocje. Zwierzęta także były bardzo przyjaźnie nastawione.

Czytaj Więcej
15
09/21

II Nadwiślańskiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Józefowie nad Wisłą (10.09.2021r.)

W dniu 10 września uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w II Nadwiślańskiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Józefowie nad Wisłą. W Spartakiadzie wzięli udział zawodnicy niepełnosprawni z 11 Ośrodków, którzy mieli możliwość rywalizacji w 9 konkurencjach sportowych, tj.: siłowanie na rękę, kręgle, rzut kaloszem, rzut do celu piłką palantową, rzut do celu ringo, strzały do bramki, bieg na czas 50 m, strzelanie z łuku do tarczy i przeciągnie liny.

Czytaj Więcej
15
09/21

Wakacyjne wspomnienia (09.09.2021r.)

Za chwilę rozpocznie się kalendarzowa jesień, ale w naszych sercach pragniemy jeszcze pozostawić lato.
Piękna słoneczna pogoda, niesamowite przygody, nowi znajomi, swoboda, nocne spacery, grille i moc atrakcji, to wszystko wydarzyło się w wakacje.

Czytaj Więcej
08
09/21

Hipoterapia

Hipoterapia czyli terapia z udziałem koni, jest rehabilitacją wieloprofilową.
W jej skład wchodzą ćwiczenia ruchowe, psychiczne, sensoryczne oraz społeczne. Hipoterapia skierowana jest dla osób niepełnosprawnych, z problemami psychicznymi, a także sensorycznymi.

Czytaj Więcej
07
09/21

Warsztaty rękodzieła

W tym tygodniu uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w warsztatach rękodzieła. Warsztaty zorganizowane zostały przez WTZ w Janowie Lubelskim, a celem ich, była nauka wykonywania wieńca dożynkowego, techniką tradycyjną.

Czytaj Więcej
02
09/21

5 Posiłków Dziennie

Dzisiaj, podczas zajęć z p. Grażyną, uczestnicy z dużym zafascynowaniem i zaangażowaniem układali dzienny jadłospis składający się z 5 posiłków. Wiedząc, że prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia.

Czytaj Więcej
01
09/21

Imieniny p.Broni

Dziś w Naszym Domu mieliśmy wyjątkowy dzień ponieważ p.Bronisława obchodziła dziś Imieniny. Z tej okazji obdarowała nas słodkościami a my zaśpiewaliśmy 100 lat i złożyliśmy jej najserdeczniejsze życzenia.

Czytaj Więcej
26
08/21

Najlepsze życzenia dla Adama

Kolejny radosny dzień w Pracowni Zaradności Życiowej. Swoje 30 urodziny obchodzi Adam. W imieniu wszystkich pracowników i uczestników naszego ośrodka, pragniemy podziękować mu za słodki poczęstunek, a także złożyć mu życzenia prosto z serca.

Czytaj Więcej
25
08/21

Wycieczka do lasu…

Piękna słoneczna pogoda zachęciła grupę Uczestników p.Małgorzaty do wyjazdu do lasu.
Spacerowaliśmy po leśnych szlakach co trochę napotykając niesamowicie piękne okazy grzybów oraz wdychaliśmy świeże powietrze.

Czytaj Więcej
22
07/21

Wakacyjne ognisko!

Dnia 21.07.2021r. odbyło się wakacyjne ognisko! Lato kojarzy nam się z piękną, słoneczną pogodą, zabawami na świeżym powietrzu, spędzaniem czasu z najbliższymi, grillem oraz ogniskami. Tak też było w naszym gronie ŚDS. Cudowne ognisko, które miało miejsce, było fantastycznym sposobem na spędzenie czasu.

Czytaj Więcej
20
07/21

Trening umiejętności praktycznych – trening porządkowy

Po zakończonych zajęciach kulinarnych Uczestnicy z Pracowni Zaradności Życiowej zabrali się za prace porządkowe. Cała grupa pracowała w zgranym zespole, każdy znał swoje obowiązki i świetnie się w nich realizował. Uczestnicy najpierw posprzątali swoje stanowiska pracy, przygotowali i nastawili brudne rzeczy do prania, następnie rozwieszali czyste już pranie na suszarce.

Czytaj Więcej
20
07/21

Zajęcia kulinarne

Uczestnicy z Pracowni Zaradności Życiowej bardzo lubią sprawdzać swoje możliwości w kuchni. Po raz kolejny wyrazili chęć zrobienia sałatki. Tym razem była to sałatka, której głównym składnikiem był kalafior. Najpierw dziewczyny sporządziły listę niezbędnych produktów i udały się na zakupy.

Czytaj Więcej
19
07/21

Malowanie na szkle

Obrazy malowane na szkle są namiastką witraży. Wbrew pozorom ich wykonanie nie jest takie łatwe i szybkie. Obrazy malowane na szkle żyją, zmieniają się w zależności od pory dnia czy roku – inaczej wyglądają w promieniach lipcowego słońca, inaczej w jesienne, pochmurne popołudnie…

Czytaj Więcej
09
07/21

17. Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART

W ramach 17 – ego Festiwalu Artystów Filmu i Telewizji, w dniach od 05.07 do 09.07 (poniedziałek – piątek), uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim odbyli serię spotkań z kinematografią w Janowskim Ośrodku Kultury.
Przez cały tydzień można było obejrzeć filmy atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i dorosłych, które niewątpliwie sprawiły, że na chwilę można było zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Czytaj Więcej
06
07/21

„Farcik” w naszej pracowni!

Dzisiaj, uczestnicy z Pracowni Zaradności Życiowej, nie mogąc skorzystać ze spaceru do sali kinowej JOK, postanowili stworzyć swoje małe kino we własnej pracowni. Przygotowano salę, dbając o odpowiedni klimat, oświetlenie i wygodne miejsca. Wykonano bilety, które zostały przyjęte przez Wiktora, tuż przed rozpoczęciem seansu…

Czytaj Więcej
01
07/21

Urodziny Grzesia

Urodziny, to takie małe, osobiste święto. Tego dnia czujemy się wyjątkowi, wszyscy składają nam piękne życzenia. Dostajemy prezenty, troski dnia codziennego znikają, a na twarzy solenizanta oraz jego bliskich goszczą uśmiechy. Warto wspomnieć, iż celebrowanie urodzin ma pozytywny wpływ na osobę, która je obchodzi. W takim momencie czuje się ważna dla innych, doceniona, kształtuje się w niej poczucie własnej wartości, a także pozwala na integrację z innymi oraz budowanie więzi.

Czytaj Więcej
29
06/21

Wycieczka rowerowa po Lasach Janowskich

Wycieczka rowerowa po Lasach Janowskich.
Trasa prowadziła po Lasach Janowskich w stronę Kruczka, następnie miejscowości Szklarnia i była bardzo zróżnicowana – od dróg asfaltowych, przez ścieżki rowerowe, aż po urokliwe leśne dróżki. Podczas wycieczki panowała wspaniała atmosfera. Mogliśmy podziwiać piękno przyrody i oddychać leśnym, świeżym powietrzem.

Czytaj Więcej
28
06/21

Program artystyczny pod tytułem „Rozbójnicy Europy”

Program artystyczny pod tytułem „Rozbójnicy Europy”
Grzegorz Królicki w niezwykle barwny sposób wprowadził Nas w świat Wikingów, Wilhelma Tella oraz rozbójnika Janosika. Każdy Uczestnik spotkania mógł osobiście poczuć ducha tych niezwykłych wojowników, przymierzając na przykład hełm Wikinga, pas i ciupagę Janosika, a także sprawdzić ciężar topora.

Czytaj Więcej
23
06/21

Wyjście na lody

Dziś w upalne przedpołudnie zostało zorganizowane wyjście na pyszne lody. Uczestnicy podczas wyjścia uczyli się jak składać zmówienie, oraz jak należy się zachować w miejscach publicznych.

Czytaj Więcej
10
06/21

Nauka o pieniądzu

Dzisiaj w Pracowni Zaradności Życiowej uczestnicy brali udział w lekcji, na której poznali historię pieniądza, banknoty, cechy i funkcje pieniędzy. Dowiedzieli się, na czym polega obrót bezgotówkowy, a także jakie są podstawowe zasady rozpoznawania autentyczności banknotów.

Czytaj Więcej
08
06/21

Wyprawa na Porytowe Wzgórze

Odwiedziliśmy miejsce, w którym stoi pomnik upamiętniający bitwę bohaterów poległych, oraz znajdujący się obok cmentarz.
Wyjazd umożliwił nam poznanie tego wszystkiego z innej perspektywy, zobaczenie miejsc na własne oczy.

Czytaj Więcej
01
06/21

01 czerwiec – Dzień Dziecka w ŚDS

Dnia 01 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w naszej Placówce odbyła się impreza z grillem. Bez względu na wiek, to święto chyba lubi każdy. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody usiedliśmy wspólnie w Naszym ogrodzie gdzie towarzyszyła nam wspaniała muzyka. Nie zabrakło czasu na wspólne śpiewanie oraz taniec. Wszystkim towarzyszył wspaniały humor w otoczeniu przyjaciół.

Czytaj Więcej
31
05/21

#challengedziengodnosci

Akcja ma na celu propagowanie wiedzy oraz zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego.

Czytaj Więcej
26
05/21

KWIATY DLA MAMY

Dzień Matki to wyjątkowe święto. W Polsce, ten dzień obchodzimy 26 maja. Wówczas składamy naszym mamom życzenia, dziękujemy za trud włożony w wychowanie oraz wręczamy im upominki.

Czytaj Więcej
26
05/21

26 maj Dzień Mamy

„Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka”.
/Stanisław Wielgus/

Czytaj Więcej
25
05/21

Porządki w ogrodzie

Maj to miesiąc tysiąca barw, zapachów i pięknych kwiatów. To czas intensywnej pracy w ogrodzie, ale też czas majówek i odpoczynku na świeżym powietrzu. Uczestnicy podczas zajęć sadzili kwiaty – uczyli się dbać o ogród…

Czytaj Więcej
19
05/21

Karty ruchowe ze zwierzakami

Uczestnicy podczas zajęć losują po koleii karty zawierające opis i ilustrację ćwiczeń fizycznych (zabawy ruchowe). Zadaniem jest wykonać ćwiczenia zgodne z przedstawioną ilustracją. Zabawy z wykorzystaniem kart doskonalą percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo – ruchową, oraz rozwijają sprawność ruchową. Taka forma zajęć daje możliwość zaspokojenia potrzeby ruchu.

Czytaj Więcej
18
05/21

Zmysły: wzrok, słuch, węch, smak, dotyk

Przyszedł maj, przyroda obudziła się do życia, pozwalając nam w pełni korzystać ze wszystkich zmysłów człowieka, którymi matka natura nas obdarzyła. Albowiem zmysły stanowią przepustkę do wchodzenia w relację ze wszystkim co nas otacza.

Czytaj Więcej
13
05/21

Trening porządkowy

Najpierw dokonano wielkiego zabrudzenia. Następnie uczestnicy otrzymali niezbędne rzeczy do wykonywania prac porządkowych. Były to: miska z ciepłą wodą, bawełniane ściereczki, płyn do mycia, szczotka do szorowania, mydło i ręcznik papierowy. Podczas pracy okazywali wielkie skupienie i zaangażowanie…

Czytaj Więcej
12
05/21

Krakowski Teatr Biblijny pt. „Początek”

Dziś Nasz Dom odwiedziły po raz pierwszy Aktorki z Krakowskiego Teatru Biblijnego, z przedstawieniem o Stworzeniu Świata. Mimo poważnego tematu spektakl był pogodny, lekki i barwny.
Aktorki w sposób wokalno – teatralny przedstawiały Stworzenie Świata przez Boga dzień po dniu. Na scenie pojawiła się spłaszczona, granatowa kula ziemska, na której pojawiały się poszczególne elementy, które stwarzał Bóg.

Czytaj Więcej
10
05/21

Czystość i porządek

Podczas treningu porządkowego uczestnicy uczą się m.in. obsługi odkurzacza, sprzątania oraz układania i segregowania rzeczy w szafkach. Na zajęciach zdobywają umiejętności prawidłowego dozowania i wykorzystania środków chemicznych do utrzymania czystości zgodnie z ich przeznaczeniem.

Czytaj Więcej
04
05/21

Hortiterapia

Hortiterapia – wykonywanie wspólnie z Uczestnikami typowych, lekkich prac ogrodowych (m.in. sadzenie, podlewanie, podcinanie, rozmnażanie roślin oraz wysiewanie nasion kwiatów (lawenda) i owoców (cytryna).

[pracownia umiejętności społecznych]

Czytaj Więcej
03
05/21

Konstytucja 3 MAJA

230 lat temu, 3 Maja 1791 roku, Sejm Rzeczpospolitej Obojga Narodów uchwalił Konstytucję 3 MAJA, jedną z najstarszych konstytucji na świecie.

Czytaj Więcej
02
05/21

2 MAJA Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim.
Święto flagi obchodzimy czynnie wyrażając nasz szacunek do symbolu narodowego. Flagi powiewają na naszych domach, blokach, instytucjach.

Czytaj Więcej
29
04/21

Urodziny Kasi

Dzisiaj wspólnie z nami, w Pracowni Zaradności Życiowej, swoje urodziny obchodzi Kasia . Ten szczególny dzień, pragniemy przeżyć w sposób wyjątkowo radosny, co umożliwia nam fakt, że możemy świętować go razem z Kasią. Dziękujemy jej za słodki poczęstunek, a w imieniu pracowników, a także uczestników naszego ośrodka życzymy:

Czytaj Więcej
29
04/21

„Wesoła plastyka”

Poprzez prace plastyczne, człowiek uczy się wyrażać swoje myśli, wyobrażenia. Ważna jest spontaniczność tworzenia, ponieważ uwalnia przeżywane emocje, lęki, pragnienia i problemy. Plastyka uczy wrażliwości, uspokaja, pomaga skoncentrować się na własnym wnętrzu. Stosowanie różnorodnych technik rozwoju, przez sztukę rozumianą jako tworzenie „małych dzieł”, stwarza możliwość pokazania własnych zdolności, nie tylko do odbioru sztuki, ale także do jej postrzegania i przetwarzania.

Czytaj Więcej
27
04/21

Kalambury

Nieocenionym walorem skutecznej komunikacji jest umiejętność zastępowania nieznanych lub zapominanych słów, zwrotów ich opisem, a więc kreatywne podejście do języka, co stanowi podstawę sprawnego posługiwania się nim. Umiejętność tę można rozwijać między innymi poprzez gry dydaktyczne, np: kalambury. Zajęcia przeprowadzone pod okiem psychologa p.Adrianny Misztal.
[zajęcia z psychologiem]

Czytaj Więcej
16
04/21
nologo

Informacja

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego z dnia 15 kwietnia, z powodu rozprzestrzeniania się wirusa COVID – 19, działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim zostaje zawieszona do 25 kwietnia 2021 r.
Zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej (skype, facebook, e – mail)

Czytaj Więcej
12
04/21
nologo

Informacja

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego z dnia 09 kwietnia, z powodu rozprzestrzeniania się wirusa COVID – 19, działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim jest zawieszona
do 18 kwietnia 2021 r. 
Zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej (skype, facebook, e – mail)

Czytaj Więcej
01
04/21

Paczki Wielkanocne

Wkrótce Święta Wielkiejnocy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla swoich uczestników paczki świąteczne. Ze względu na pandemię w tym roku ponownie nie możemy wspólnie obchodzić świąt. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się i wspólnie zasiąść do stołu, aby tradycyjnie spożyć Wielkanocne Śniadanie w ŚDS.

Czytaj Więcej
26
03/21
nologo

Informacja

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego z dnia 25 marca, z powodu rozprzestrzeniania się wirusa COVID – 19, działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim jest zawieszona od 29 marca 2021 r. do 09 kwietnia 2021 r. 
Zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej (skype, facebook, e – mail) 

Czytaj Więcej
26
03/21

Przygotowania do Świąt

Wielkanoc to jedno z najważniejszych i najstarszych świąt chrześcijańskich, upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest nie tylko ważna ze względu na duchowy wymiar. Jest to bowiem czas, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia. Wielkanoc jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze i wiążą się nią liczne tradycje ludowe.

Czytaj Więcej
25
03/21

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Okres Świąt Wielkanocnych to czas bardzo intensywnych przygotowań, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i duchowym.
W Pracowni Zaradności Życiowej, niektóre przygotowania, przybliżające nas do tego wyjątkowego czasu, zaczęliśmy odrobinę wcześniej. Oprócz nauki wierszy, układania życzeń, przeprowadzania rozmów duchowych z naszym księdzem, wykonaliśmy dekoracje i kartki świąteczne.

Czytaj Więcej
23
03/21

Dogoterapia w ŚDS

Dogoterapia oznacza takie działanie w leczeniu i rehabilitacji, które przy pomocy psów terapeutów ma na celu przywracanie zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkim ludziom, którzy tego potrzebują…

Czytaj Więcej
19
03/21

Higiena osobista to podstawa!

Higiena osobista w rozumieniu potocznym to po prostu utrzymanie ciała w czystości i unikanie chorób. To czynności najczęściej kojarzone z regularnym myciem ciała z użyciem mydła i detergentów, regularną zmianą i praniem odzieży oraz bezpośrednim unikaniem zabrudzenia.

Czytaj Więcej
17
03/21

Przygoda z MAGICZNĄ ŚCIANĄ rozpoczęta

Magiczna ściana to jedyna w swoim rodzaju wielofunkcyjna tablica multimedialna, dzięki której można obsługiwać za pomocą pisaka interaktywnego (lub piłeczek), który umożliwia rysowanie, sterowanie grami i obsługę dowolnych aplikacji.

Czytaj Więcej
16
03/21

Praca zdalna z podopiecznymi

Pandemia koronawirusa spowodowała wprowadzenie szeregu ograniczeń. Jednym z takich ograniczeń jest uniemożliwienie niektórym osobom uczestniczenia w codziennych zajęciach odbywających się w Środowiskowym Domu Samopomocy. Jednak i o tych osobach nie zapominamy!

Czytaj Więcej
10
03/21

„Teatr Iluzji” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim

Właśnie dziś z Zielonej Góry do Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim przyjechał „Teatr Iluzji” w wykonaniu Agencji Artystycznej STUDIO 13, żeby pokazać nam swój pokaz magicznych umiejętności.
Każdy z nas wie, że dobry iluzjonista to ten, który nie tylko potrafi oczarować swoich widzów niezwykłymi i niewytłumaczalnymi trikami, ale także zbuduje atmosferę pełną tajemnicy i prawdziwej magii…

Czytaj Więcej
09
03/21

Wspólne dzieło!

Wspólne dzieło!
Współpraca to nie tylko umiejętność pracy w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów, zespołowego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów, lecz także zdolność tworzenia więzi wśród członków grupy. Jest to możliwe dzięki wymianie myśli i doświadczeń, dzieleniu się emocjami.

Czytaj Więcej
08
03/21

8 marca Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowe święto wszystkich Pań. Tego dnia mężczyźni obdarowują bliskie panie upominkami – wręczają kwiaty lub składają życzenia…

Czytaj Więcej
04
03/21

Zakończenie kursu „Wstęp do PILATES”

Dziś dobiegł końca kolejny sezon gimnastyki „Wstęp do PILATES”. Po zakończeniu już ostatnich ćwiczeń, odbyło się oficjalne zakończenie.
Na spotkaniu Uczestnicy Domu otrzymali certyfikaty i słowa uznania Instruktora p.Antoniego Sydora, za uczestnictwo w zajęciach „Wstęp do PILATES”…

[sala usprawniania ruchowego]

Czytaj Więcej
01
03/21

„Ćwiczenie sprawności palców i nadgarstka, oraz rozwijanie współpracy rąk”

Ćwiczenie sprawności palców i nadgarstka, oraz rozwijanie współpracy rąk.
Celem ćwiczeń jest poprawa czynności wymagających wykonywania drobnych, precyzyjnych ruchów ręki. Rozwijanie sprawności palców, dłoni, czy nadgarstka to długi proces, w którym pomocne są rozmaite ćwiczenia usprawniające, np. malowanie palcami, chwytanie przedmiotów całą dłonią, chwytanie małych przedmiotów palcami i manipulowanie nimi.

Czytaj Więcej
01
03/21

Słoiczek

„słoiczek”
W piątek, na zajęciach z psychologiem wszyscy darzyli się dobrym słowem i docenili bycie razem tu i teraz. Taka atmosfera sprzyjała stworzeniu „słoika pozytywnych słów”…

[zajęcia z psychologiem]

Czytaj Więcej
24
02/21

Warsztaty Teatralne

Warsztaty Teatralne
23 lutego br. do Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim przybyli aktorzy scen Krakowskich – GALANA, którzy przeprowadzili z naszymi podopiecznymi Warsztaty Teatralne…

Czytaj Więcej
23
02/21

Urodziny Macieja

Dzisiaj swoje 26 urodziny obchodził Maciej.
Ten dzień zazwyczaj wiąże się ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów jubilatowi. Tradycyjnym elementem obchodów urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, bogato ozdobiony. Kolejnym zwyczajem jest uroczyste odśpiewanie piosenki „Sto lat”.

Czytaj Więcej
23
02/21

Piramida żywieniowa i nasza sałatka!

Piramida żywieniowa i nasza sałatka!
Nieodłączną czynnością naszego egzystowania jest jedzenie. Jakie ono jest? Zależy od naszej świadomości dotyczącej wartości odżywczych, a także od umiejętności jego przygotowania.
Przez większą część życia uczymy się świadomego korzystania z jedzenia…

Czytaj Więcej
16
02/21

Fontanna czekolady

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzwoli przywiozły, oprócz dobrego humoru i entuzjazmu, sprzęt potrzebny do stworzenia fabryki czekolady, która, można by powiedzieć, lała się strumieniami prosto na owoce, pianki i chrupki kukurydziane. A te z kolei, trafiały do naszych brzuchów. Było smacznie i miło. Bardzo dziękujemy.

Czytaj Więcej
16
02/21

Walentynki

Miłość , to uczucie, które powinno okazywać się każdego dnia. W natłoku codziennych zajęć, bardzo często, zdarza nam się zapominać o okazywaniu miłości osobom szczególnie nam bliskim. Dlatego dzień 14 lutego, stał się wspaniałą okazją, by wyrazić ukochanym osobom miłość, przyjaźń, pamięć i naszą bliskość…

Czytaj Więcej
15
02/21

Zajęcia z logopedą

Funkcje prymarne, inaczej funkcje biologiczne, to pewne aktywności w przestrzeni orofacjalnej, które pojawiają się wcześniej niż mowa i artykulacja…

[zajęcia z logopedą]

Czytaj Więcej
15
02/21

W przyjaźni z owocami i warzywami

Jak już wiemy owoce i warzywa są niezbędną częścią naszego codziennego jadłospisu. Każdy z nas powinien przynajmniej raz dziennie zjadać posiłek, w którym są warzywa i owoce. Jednak nie każdy i nie zawsze stosuje tego rodzaju metodę. A szkoda…

[zajęcia z pielęgniarką]

Czytaj Więcej
11
02/21

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek jest to dzień, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału – wedle tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się…

Czytaj Więcej
10
02/21

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Kto nie lubi jeść pizzy?  
Chyba nikt z nas nie zna takiej osoby. Jest to bardzo popularne danie na całym świecie, a swoje początki znalazło we Włoszech…

[zajęcia z psychologiem]

Czytaj Więcej
10
02/21

Haftowanie krok po kroku

Haft to metoda ozdabiania tkanin, rzadziej skóry, filcu czy papieru, polegająca na wyszywaniu na materiale/tle wzorów za pomocą igły lub szydełka oraz nici i różnych dodatków. Wyszywanie uczy nas nie tylko cierpliwości, uważności, jak również kształtuje naszą sprawność manualną i koordynację wzrokowo – ruchową…

[pracownia plastyczno – techniczna]

Czytaj Więcej
08
02/21

Palcami malowane

Palcami malowane.
Malowanie palcami pomaga uwolnić emocje i napięcie wewnętrzne, uwrażliwia na dotyk, uczy poznania faktur, pobudza aktywność ruchową, udoskonala sprawność manualną, a także ma ogromny wpływ na twórczą ekspresję…

Czytaj Więcej
04
02/21

Trening budżetowy

Trening budżetowy (trening z zakresu gospodarowania środkami finansowymi) – trening służy Uczestnikom do rozwijania umiejętności gospodarowania własnym budżetem…

[pracownia umiejętności społecznych]

Czytaj Więcej
31
12/20

Sylwester 🎉

[pracownia zaradności życiowej]
Przebieranki, piramida wspomnień, rybka z przepowiednią, słój noworocznych postanowień, bańki mydlane, wspólne układanie gigantycznych puzzli oraz wiele innych zabaw i muzyka…

Czytaj Więcej
21
12/20
nologo

Informacja

Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowie Lubelskim informuje, że dnia 24 grudnia 2020 r. Ośrodek jest nieczynny. Pracownicy mają wolne za święto przypadające w sobotę, tj. 26 grudnia 2020 r. Dyrektor ŚDS Joanna Jaworska – Gumienik

Czytaj Więcej
07
12/20

W oczekiwaniu na świąteczny czas…

W oczekiwaniu na świąteczny czas, ubraliśmy dziś, wspólnie choinkę, a muzyka, która leciała w tle, wprawiała nas w świąteczny nastrój. Rozmawialiśmy o Święty Mikołaju, o tym jaki był…

Czytaj Więcej
07
12/20

Mikołaj

Dziś odwiedził nas Święty Mikołaj, w swoim czerwonym stroju, z workiem pełnym prezentów.

Czytaj Więcej
02
12/20

Historia kartki świątecznej…

Dziś, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim z pracowni zaradności życiowej – filia, mieli okazję dowiedzieć się jak i kiedy powstała pierwsza kartka świąteczna oraz jak wyglądały dawniej takie pocztówki…

Czytaj Więcej
30
11/20
nologo

Informacja

Komunikat dotyczący otwarcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim W związku z rozważaniem otwarcia ŚDS w najbliższym możliwym terminie po odpowiednim   i bezpiecznym przygotowaniu miejsc zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  prosimy Uczestników, Rodziców, Opiekunów  zainteresowanych korzystaniem z usług Ośrodka o wypełnienie deklaracji woli powrotu uczestnika […]

Czytaj Więcej
17
11/20
nologo

Informacja

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego z dnia 13 listopada, z powodu rozprzestrzeniania się wirusa COVID – 19, działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim jest zawieszona od 16 listopada 2020 r. do 30 listopada 2020 r. Zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej (skype, facebook, e – mail)

Czytaj Więcej
02
11/20

Informacja

Na polecenie Wojewody Lubelskiego, z  powodu zagrożenia epidemiologicznego na obszarze całego kraju, oraz wysokim wzrostem zakażeń wirusem SARS – CoV – 2, od dnia 02.11.2020r. do 13.11.2020r. zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Janowie Lub. zostają odwołane.
Zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej
(e – mail, facebook, skype).

Czytaj Więcej
19
10/20
nologo

Informacja

Na polecenie Wojewody Lubelskiego, z  powodu zagrożenia epidemiologicznego na obszarze całego kraju, oraz wysokim wzrostem zakażeń wirusem SARS – CoV – 2, od dnia 19.10.2020r. do 30.10.2020r. zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Janowie zostają odwołane.
Zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej (e – mail, facebook, skype).

Czytaj Więcej
09
07/20

A wie pani czego najbardziej się boję?

A wie pani czego najbardziej się boję?
Że pewnego dnia zostanę sama. Nie będzie ani mamy, ani taty, ani dobrych ludzi wokół” – takie słowa usłyszała jedna z terapeutek podczas rozmowy z Kasią- naszą uczestniczką.

Czytaj Więcej
Zmień Rozmiar
Kontrast