DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W BYCHAWIE PT. „JA TEŻ POTRAFIĘ”

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bychawie pt. „Ja też potrafię”

W czwartek 09 maja 2024 roku, Uczestnicy ŚDS wzięli udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bychawie pt. „Ja też potrafię”. Tak wyjątkowy dzień stanowił okazję, by spotkać przyjaciół z zaprzyjaźnionych Ośrodków, wspólnie spędzić czas i poczuć sportowego ducha walki. Po powitaniu wszystkich gości przez Dyrektora ŚDS Bychawa, przystąpiliśmy do rozgrywek drużynowych oraz gier i zabaw zręcznościowych. W miłej i życzliwej atmosferze, w zgodzie z zasadami fair – play, Uczestnicy naszego domu mierzyli się z kolegami i koleżankami z innych Ośrodków w przygotowanych konkurencjach: wyścig drużynowy z piłą, bieg z jabłkiem na łyżce, ringo, kręgle oraz gry zręcznościowe.
Po zakończonych rozgrywkach mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. „Pan Twardowski” w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru. Spektakl przygotowano z dużą dozą humoru, pokazującą barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem, oraz samą… Panią Twardowską! Na zakończenie spotkania, obejrzeliśmy pokaz motocyklowy, a chętni mogli skorzystać z przejażdżki.
Cała impreza przebiegła w pięknej i bardzo słonecznej aurze pogodowej, wszystkim Uczestnikom towarzyszyły uśmiechy na twarzy i super humory.

Przejdź do treści