WYCIECZKA DO WARSZAWY

14 października dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim zorganizowaliśmy jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Zanim dojechaliśmy do miejsca docelowego przewodnik pokazywał nam wiele ważnych i znanych miejsc Warszawy m.in.: przepiękną Wisłę, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy. Na miejscu powitała nas piękna słoneczna pogoda i gwar ulic.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po Parku Łazienkowskim obserwując piękno przyrody i architektury. Pierwszym punktem był Pałac na Wyspie który jest jednym z najcenniejszych polskich zabytków, Amfiteatr oraz Pałac Myślewicki.

Następnym punktem wycieczki był przejazd Traktatem Królewskim na Stare Miastogdzie w czasie przejazdu mogliśmy zobaczyć pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Kościół św. Krzyża. Spacerując po Stary Mieście mieliśmy okazję podziwiać zabytkowe budowle, takie jak: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski oraz Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki.

Pełni wrażeń zakończyliśmy pobyt w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie gdzie mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę o świat nauki i techniki. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt uczestnicy mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.

Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Przejdź do treści