ZABAWY Z WYKORZYSTANIEM GUZIKÓW

Guziki… mogą być metalowe, drewniane, plastikowe czy też z materiałów naturalnych. Mogą być dwudziurkowe i czterodziurkowe, płaskie lub na nóżce, w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Guziki to nie tylko elementy odzieży służące do zapinania, ale także świetny materiał do zabawy. Mimo, że bardzo niepozorne, można je wykorzystać na wiele sposobów. Można je przesypywać, przekładać, wrzucać do pojemniczków, układać, przyklejać, czy też przyszywać.

Dziś na zajęciach w pracowni plastyczno – technicznej uczestniczy pod okiem terapeutki p. Kamili segregowali guziki pod względem koloru, wielkości, kształtu, ilości dziurek. Układali sekwencje, wzory i różne obrazki z wykorzystaniem guzików. A na koniec każdy z nich zaprojektował swoje własne guziki. Było naprawdę super. Oprócz świetnej zabawy, była też nauka.

Dzięki tym zabawom uczestnicy usprawniali między innymi motorykę małą, utrwalali znajomość kolorów, figur geometrycznych, umiejętności segregowania według podanych cech, kształcili sprawność wzrokowo – ruchową oraz rozwijali twórczość plastyczną.

Przejdź do treści