WYCIECZKA DO RZESZOWA – TEATR „MASKA” – MUZEUM DOBRANOCEK – CENTRUM NAUKI „ŁUKASIEWICZ” W JASIONCE

Wycieczka do Rzeszowa – Teatr „Maska” – Muzeum Dobranocek – Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce

Dnia 13 października 2023 r. odbyła się wycieczka do Rzeszowa. Program wycieczki był bogaty i urozmaicony. W ramach tego wyjazdu odwiedziliśmy Teatr „Maska”, gdzie obejrzeliśmy musical pt. „Księżycowe opowieści”, baśń o strachu, o stereotypach i przyjaźni, która jest na przekór społecznym oczekiwaniom.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Dobranocek. Tam cofnęliśmy się do czasów dzieciństwa oglądając unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci. Spotkaliśmy Jacka i Agatkę, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka oraz wiele innych postaci, które obudziły w nas wspomnienia z czasów dobranocek i dziecinnej beztroski.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Na miejscu obejrzeliśmy trzy ekspozycje odzwierciedlające „Lotnictwo”, „Przyrodę” oraz „Życie”. Wystawy pozwoliły nam eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania.

Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą, czasem integracji oraz okazją do zobaczenia nowych miejsc i zdobycia nowych doświadczeń.

Autor: Maryla Kołtyś

Przejdź do treści