WARSZTATY TEATRALNO – MUZYCZNE

Od 1 kwietnia 2022 r. w naszym Ośrodku odbywają się różnego rodzaju warsztaty. Są one realizowane w ramach programu „Otwarty świat, szansa na rozwój i niezależność”. Jednym z zadań projektowych są warsztaty teatralno – muzyczne, których celem jest stworzenie uczestnikom warunków do rozwoju kreatywności, pobudzenia wyobraźni, poprzez budowanie świata marzeń i jego realizacja, w formie krótkich przedstawień. W trakcie warsztatów uczestnicy recytują, ćwiczą pamięć, wykonują ćwiczenia oddechowe i rytmiczne. Poznają możliwości swojego głosu, a także uczą się wykorzystywać własne ciało jako środek komunikacji. Na dotychczas przeprowadzonych warsztatach pracowaliśmy nad poszczególnymi tematami:

-Gry i zabawy mimiczne. Nauka przedstawienia się;

– Rozpoznawanie emocji – „Krótkie scenki z życia wzięte” ;

– Nauka dykcji i modulacji głosu – czytanie opowiadań i wcielanie się w role bohaterów.

Pracujemy również nad przedstawieniem: „Mama, tata i ja”, które z wielką przyjemnością zaprezentujemy na wspólnej rodzinnej imprezie integracyjnej.

Warsztaty są bardzo lubiane przez naszych Uczestników, sprawiają im bowiem wiele radości, dostarczają okazji do wesołej zabawy, integracji i twórczego spędzania czasu…c.d.n.

Przejdź do treści