RODZINNIE W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W JANOWIE LUBELSKIM

Szczególnym dniem w naszym Ośrodku był 22 czerwiec, ze względu na odbywającą się tego dnia imprezę integracyjną – „Dzień Rodzinny”. Była to wspaniała okazja do spotkania się oraz wspólnego świętowania zarówno rodzinnych jak i przyjacielskich świąt, ukazujących się w ciągu całego roku kalendarzowego.

Spotkanie rozpoczęła P. Dyrektor Joanna Jaworska – Gumienik. Gorąco powitała wszystkich przybyłych, złożyła najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy, a co za tym idzie, integracji. Uczestnicy Warsztatów teatralno – muzycznych wprowadzili nas w pogodny nastrój, przedstawiając wesołą inscenizację „Mama, tata i ja”. W trakcie prezentacji Uczestnicy wręczyli swoim bliskim piękne kompozycje kwiatowe, które zostały wykonane podczas Warsztatów florystycznych, odbywających się w naszym Ośrodku. Po przedstawieniu teatralnym, przyszedł czas słodki poczęstunek przygotowany w ramach warsztatów cukierniczych oraz na zabawy, w których uczestniczył każdy, bez wyjątku. Były piękne recytacje, pokazowe tańce, obserwacja i odzwierciedlanie ręką w powietrzu chmur, przelewanie wody za pomocą sita, wykonywanie gestów powitania, odpowiadanie na trudne pytania dotyczące rodziny i wiele innych radosnych zadań, podczas wykonywania, których nie sposób było zachować powagę. Uśmiech gościł na każdej twarzy! Spotkanie odbyło się w Hotelu DUO nad Janowskim Zalewem, gdzie otoczeni wielką gościnnością, serdecznym słowem i szczerym uśmiechem P. Iwony Rząd – właścicielki restauracji i hotelu, spędziliśmy niezapomniane chwile, rozkoszując się nie tylko pysznościami zaserwowanymi przez tamtejszą kuchnię, ale także przepięknymi widokami, za co serdecznie jej dziękujemy. Dzięki Jej wsparciu nasza impreza mogła odbyć się w tak przepięknej scenerii.

Pogoda tego dnia również nie spłatała nam figla, bowiem słońce i delikatny wiaterek, to wymarzona aura na takiego typu imprezy. Przeprowadzona przez nas impreza odbyła się w ramach projektu „Otwarty świat – szansa na rozwój i niezależność”. Wszystko,
co nas tego dnia spotkało, piękną żywą scenerię, nasze zadowolenie i emocje nam towarzyszące, przedstawiamy na fotografiach, wykonanych przez grupę uczestników z Warsztatów filmowych i fotograficznych, również zawartych w projekcie.

Autorem artykułu i zdjęć są uczestnicy warsztatów projektowych.

Przejdź do treści