DZIEŃ DOBRA Z UDZIAŁEM ŚDS

Dzień Dobra z udziałem ŚDS

„Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”. Słowa Bruno Ferrero przyświecają nam każdego dnia. Są mottem naszego Ośrodka. Są one również odzwierciedleniem działań Uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. To właśnie oni pod okiem opiekunów: siostry Tomaszy Jaroszkiewicz, ks. Tomasza Kopcia oraz p.Aleksandry Wieleby, przygotowali koncert „Od serca do serca” i tymże koncertem uświetnili „Dzień Dobra” organizowany przez Caritas. Środowiskowy Dom Samopomocy miał ogromny zaszczyt uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Nie ma słów, które mogłyby w pełni opisać występ artystyczny janowskiej młodzieży i nauczycieli. We własnej aranżacji przygotowano piosenki z popularnych bajek i filmów, a całość dopełniła wymowna scenografia i kostiumy. Bajkowo, baśniowo, filmowo – jednym słowem – magicznie. Wszystko przygotowano, by nieść pomoc podopiecznym Lubelskiego Hospicjum Małego Księcia.

Jesteśmy wzruszeni i czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy znaleźć się tego dnia, wśród tak cudownych osób. Posiadają one niebywały talent, a także szczere i ofiarne serca. Wszystko połączone w całość, dało niepowtarzalny efekt, którego nie jesteśmy w stanie zapomnieć. Zostaliśmy po raz kolejny zapewnieni, że czynione przez nas dobro zmienia nie tylko tych, którym niesiemy pomoc, ale również nas samych.

Serdecznie dziękujemy p.Dyrektor i Nauczycielom za pamięć i zaproszenie. Mamy nadzieję, że i my będziemy mogli w przyszłości ofiarować radość i przyjaźń społeczności licealnej.

Przejdź do treści