Wycieczka Kraków – Wadowice (22-23.09.2025r)
Dnia 22 września Uczestnicy, ich opiekunowie i kadra naszego ŚDS zwiedzali Kraków, jedno z najstarszych miast w Polsce. Kraków, jak na ostatni dzień lata przystało, powitał nas przepiękną słoneczną pogodą, a dzięki temu mogliśmy zrealizować wszystkie zaplanowane punkty programu. Przez Planty dotarliśmy do Barbakanu, Placu Matejki, Bramy Floriańskiej. Zwiedziliśmy Rynek Główny, gdzie Bazylika Mariacka wywarła na nas ogromne wrażenie. Zanim jednak weszliśmy do jej wnętrza, wysłuchaliśmy Hejnału mariackiego. Na Rynku mieliśmy również czas wolny, podczas którego zwiedzaliśmy piękne zabytkowe uliczki, a także Sukiennice, gdzie każdy mógł zaopatrzyć się w niezwykłe pamiątki. Aby tego było mało, udaliśmy się zwiedzić Podziemia Rynku. W drodze na obiad, przechodząc ul. Bracką dotarliśmy pod Okno Papieskie. Na tym jeszcze nie zakończyliśmy naszej wędrówki. Kolejnym punktem był Wawel, tam mogliśmy podziwiać Katedrę Wawelską, dziedziniec Zamku i panoramę Krakowa. Na zakończenie czekał na nas Smok Wawelski ziejący prawdziwym ogniem. Po tak intensywnym dniu udaliśmy się na nocleg do Domu Duszpasterskiego w Łagiewnikach. Tam mieliśmy możliwość skorzystać z duchowej uczty, jaką była indywidualna modlitwa w znanej wszystkim Bazylice Miłosierdzia Bożego. Wypoczęci, rozpoczęliśmy drugi dzień naszej wycieczki. Zanim dotarliśmy do Wadowic, odwiedziliśmy Ogród Botaniczny, który jest najstarszym ogrodem w Polsce. Po obiedzie zwiedziliśmy Wadowice, a tu Muzeum Jana Pawła II.



