PIKNIK ŻEGLARSKI NAD ZALEWEM ZEMBORZYCKIM – LUBLIN

Piknik Żeglarski nad zalewem Zemborzyckim – Lublin

W dniu 28 maja nad Zalewem Zemborzycki , już IX raz odbył się Piknik Żeglarski, organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Mozaika”. Wydarzenie to odbyło się w ramach Dni Świadomości Autyzmu i Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jedną z głównych atrakcji Pikniku Żeglarskiego był rejs żaglówką po Zalewie Zemborzyckim. Były też warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, gry i zabawy zręcznościowe. Dla wszystkich przybyłych gości przygotowano poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek i gorącego bigosu. Uczestnicy słuchali na żywo szanty, tradycyjne pieśni morskie, a to najlepszy sposób na poczucie żeglarskiego klimatu.